Uzun uzadıya açıklamaları ve materyalleri kaldırılarak aşağıdaki şekilde özetini okuyabilirsiniz..DDT'ye ilgi gösterip kendi araştırmalarıyla ulaşan bazı  medya organları:


Ün TV, Doğan Haber Ajansı, Show TV, Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Radyo D, Hürriyet, Posta, Türkiye, Zaman, Merhaba, Hakimiyet, Yeni Meram, NTV, Radyo Net, CNN Türk, Komikaze.net, digimedya.com, mediaplaza.com, ekolay.com...


Dalga Dublajlarımıza ilk ilgi gösteren ve röportaj verdiğimiz tek yerel televizyon 25 Aralık 2002 tarihinde üN TV oldu.

Daha sonra DHA aralıklarla 3 kez geldi. Gönderdikleri haberler 6 şubat 2003'te Hürriyet ve Posta gazetesinde ve Hurriyetim.com.tr'de yeraldı. Sırasıyla Anadolu Ajansı ve Show TV geldi. Haberler Türkiye, Hakimiyet, Merhaba, Yeni Meram, Zaman ve Posta gazetelerinde ve ekolay.com, mediaplaza.com ve digimedya.com'da yer aldı.


Show TV'nin haberi ise yine 6 şubatta Defne Samyeli'nin sunduğu Ana Haberlerde ve gece Son Haber'de yayınlandı. Yine aynı gün Radyo D'den aranan Üsame Ağırbaşlı saat 19:00'da Kadir Çöpdemirle Candan Cana programına telefon ile katıldı. 8 şubat 2003'te de NTV çekim yaptı. Daha sonra CNN Türk'deki beşN birK adlı programda gösterildi. Posta  ve Merhaba gazetelerinde köşe yazılarına konu oldu. FOX TV ve Teknoloji'de de yayınlandı. DDT, son olarak Kadir Çöpdemir'in Gerçeğin Ta Kendisi Programında boy gösterdi...


25 Ağustos 2005 tarihinde Radyo Net'teki programda Üsame Ağırbaşlı, DDT hakkında tüm detayları anlattı.


En son 6 Ekim 2006 tarihinden itibaren Kanal D BEYAZ SHOW'a özel yaptığımız dublajlar yayınlanmaya başladı.. İnternet aracılığıyla zaten geniş bir kesme hitap eden yapımlarımız araya televizyonun da girmesiyle daha fazla kitlelere ulaşmaya başladı.. Tabi ki Beyaz Show'da yayınlanan dublajlarımız Star ve Kanal D haberde de yayınlanarak ayrı bir ses getirmiştir.


TRT'de de dublajlarımızdan söz edildi ve yapılan özel röportajdan yayınlandı.


15 Mart 2007 tarihinde daha önce 2005 yılında konuk olduğu Radyo Net'teki programda Üsame Ağırbaşlı, Kanal D Şom Ağızlılar' dan yola çıkarak; yaşadıkları şehrin nasıl algılandığından, neden medyaya karşı mesafeli olduklarından, "eylem"den çok "söylem"le ömürlerini geçirenlerden, günümüz şöhret balonlarından, ünlü olmak- tanınmak adına mûbah görülen yollardan, her gördüğü kameraya demeç vermeye gayret eden, hattâ neredeyse güvenlik kameralarının önüne geçip açıklama/ şaklabanlık yapan ilgiye muhtaç, pohpohlanmaya müsait medya maymunlarını, ünlü olmak ve itibar görmek arasındaki ince çizgiyi anlattı.En çok ses getiren klip olan DÜNYA YETMEZ; en hızlı yayılan ve en çok link verilen yapımlarımızın ilk sırasında yerini buldu. 6 Ağustos 2006 günü HABER7.COM internet sitesinde yayınlandı.  HABER7.com'un arşivinden habere göz atmak için tıklayın..*Üst şeritteki medya kuruluşlarının tamamında DDT yer almıştır.

RADYO D'de Canlı Telefon Bağlantısı


Üsame Ağırbaşlı, Radyo D'de Candan Cana isimli programın yapımcısı ve Atv'de Ekmek Teknesi dizisinde Kirli'yi oynayan Kadir Çöpdemir'in 6 şubat 2003 Perşembe günkü yayınına katıldı.

DDT, Defne Samyeli İle

Show Ana Haber'de


Yapımlarımız Show ana haberde de yer buldu. 6 şubat 2003 akşamı yayınlanan haberi izlemek istiyorsanız tıklayın ve anında izleyin. Biraz daha kalitelisini izlemeniz için bilgisayarınıza İndirmeniz gerekmektedir. (2.8 MB.) İndirmek için tıklayın...

NTV'de defalarca DALGA DUBLAJLAR


Kadir Çöpdemir'in NTV'de yayınlanan Gerçeğin Ta Kendisi programı Temmuz 2004'de Konya'daydı ve Konya deyince ilk akla gelenlerden olan Üsame ve Sadık Ağırbaşlı kardeşlerin Dalga Dublajlarını tanıttı.


İstek üzerine birkaç kez yayınlanan programda, dublajlardan görüntülerde yer aldı. Kaderin bir cilvesi; Sadık askerdeyken Üsame Radyo D'de Kadir Çöpdemir ile canlı bağlantıya geçmişti, Üsame askerdeyken de Sadık NTV'de Gerçeğin ta Kendisi programında yer almıştı.


NTV Gerçeğin Ta Kendisi


Programı izlemek için buraya sağ tıklayarak "Hedefi Farklı Kaydet"i seçin…

DDT'ye İlgi Gösteren Medya Kuruluşları:

Nasrettin Hoca' nın Torunları Teknolojiden Güç Alıyor

Fatih Altaylı'nın Genel Yayın Yönetmeni Olduğu Dönem ki; 24 Mart 2007 tarihli SABAH gazetesinin Cumartesi ekinde, Hande Şarman' ın yaptığı Üsame ve Sadık Ağırbaşlı kardeşler röportajını okuyabilirsiniz…

'' - Yaptığınız çalışmalarla ilgili akademik veya özel bir eğitim aldınız mı?
     
- Hayır almadık. Ama çalışmalarımız iletişim fakültesindeki derslerde gösteriliyor.


      - Dalga dublajını yaptığınız filmlerin senaryolarını kim yazıyor?
     
- Hiç kimse yazmıyor. Konu da dublajlar gibi spontane gelişiyor.


DEVAMINI OKUMAK ve Gazete Sayfasını Görmek İçin Tıklayınız… >>


Detayını okumak için tıklayınız..